Notice: Undefined index: menu_buk in /var/www/vhosts/polantravel.qlc.pl/nowastrona/template3.php on line 62

Austria - SalzburgerLand - 7 dni

Zielone szkoły

Austria - SalzburgerLand - 7 dni

Austria - SalzburgerLand - 7 dni

Cena od 1680,00PLN

Proponowane atrakcje do wyboru :

Austria - SalzburgerLand 

7 dni - wiek uczestników : 10-18 lat

 

FUSCH – urocza miejscowość położona w pięknej dolinie na wysokości 805 m.n.p.m, w Landzie Salzburskim, w Parku Narodowym Wysokie Taury. Do najważniejszych atrakcji Parku należą: najwyższy szczyt Austrii – Glossglockner 3798 m n.p.m., największe w Europie trzypoziomowe wodospady w Krimml, najdłuższy lodowiec Alp Wschodnich – Pasterze, pokryte śniegiem turnie, zielone doliny, w których spotkać można koziorożce i świstaki. Przez Fusch biegnie znana w całej Europie Alpejska Droga Wysokogórska.

Zakwaterowanie – HOTEL POST*** - hotel z kilkusetletnią tradycją, utrzymany w stylu tyrolskim z regionalną i bardzo smaczną kuchnią. Posiada trzy piętra, gdzie mieszczą się pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i telefonem. Na parterze znajduje się przytulna restauracja z barem, świetlicą, salą kominkową, bilardem oraz siłownią. Obok hotelu znajduje się bank, informacja turystyczna, kościół oraz sklep. W pobliżu hotelu znajduje się kompleks sportowy: basen z podgrzewaną wodą, brodzikiem dla dzieci, miejscem do plażowania, kortami tenisowymi oraz boiskiem do piłki nożnej. W odległości 15 minut pieszo od hotelu podziwiać można dwustopniowy wodospad z punktami widokowymi na okoliczną dolinę.

Wyżywienie - na miejscu w hotelu, śniadania (bufet szwedzki), obiadokolacje (zupa, drugie danie, deser, bufet sałatkowy) - pierwsze świadczenie: obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnie świadczenie: śniadanie + prowiant w dniu wyjazdu

Transport - autokar LUX (barek, TV, klimatyzacja, WC)

 

Program wyjazdu:

I dzień - wyjazd z Polski w późnych godzinach wieczornych, przejazd do Austrii

II dzień - przyjazd do Bad Ischl - zwiedzanie miasta uzdrowiskowego i letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa i Elżbiety, to miejsce poznania się i zaręczyn cesarza Franciszka Józefa z Sissi, przejazd do Hallstat - spacer po malowniczej miejscowości, która leży nad jeziorem Hallstatter, wyjazd kolejką na Krippenstein – dojście piękna trasą na platformę widokową Five Fingers - pięciopalczasty balkon, z którego rozciągają się niesamowite widoki, zjazd kolejka na dół, przyjazd do Fusch, zakwaterowanie w hotelu POST, obiadokolacja, nocleg.

III dzień - śniadanie, wyjazd do wodospadów Krimml – to największe w Europie, niezwykle widowiskowe wodospady o łącznej wysokości 380 m. Są tam trzy progi, połączone szybko płynącym, wijącym się strumieniem. Wspinaczka na samą górę (ok. 1,5 godz) skąd rozpościera się piękny widok. W połowie drogi znajduje się gospoda, gdzie można odpocząć i zakupić pamiątki. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek i zajęcia własne, obiadokolacja i nocleg.

IV dzień - śniadanie, przejazd do zamku Hohenwerfen – zamek położony na wzgórzu, zbudowany w XI wieku, zwiedzanie zamku, pokaz drapieżnych ptaków, przejazd do największej na świecie Jaskini Lodowej – wewnątrz jaskini można podziwiać wspaniałe figury lodowe, podświetlane światłem magnezowym i lampami karbidowymi, temperatura wewnątrz jaskini wynosi 0 stopni, przejazd do Liechtensteinklamm – jedyna w swoim rodzaju atrakcja – przełom rzeki płynącej przez środek góry, spacer wąwozem po specjalnie wybudowanych kładkach, zawieszonych przy skałach wzdłuż rzeki, osobliwością tego miejsca są tworzące się tutaj przepiękne tęcze, powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

V dzień - śniadanie, do wyboru jeden z dwóch wariantów:

 • Wysokogórska Trasa Alpejska – trasa mierzy ok 50 km, o przewyższeniu 1767 m, w czasie przejazdu krętą i niesamowicie widokową drogą można zaobserwować zmieniającą się warstwami szatę roślinną, przepiękne wodospady, spiętrzone jeziora górskie, wizyta w Alpejskim Muzeum Przyrodniczym (bezpłatne), punkt widokowy Edelweissspitze na wysokości 2572 m.n.p.m. gdzie cały rok leży śnieg, przejazd przez najwyżej położoną miejscowość Heiligenblut 1301 m.n.p.m., postój na punkcie widokowym, z którego widać najwyższy szczyt Alp Austriackich – Grossglockner 3798 m. n.p.m., możliwość zjazdu kolejką szynową do jęzora lodowego (dodatkowo płatne), w czasie wycieczki zobaczymy kozice górskie i świstaki, które chętnie gustują w ciasteczkach rzucanych przez turystów:-)

 • Zell am See i wysokogórskie zbiorniki – przepiekne, malownicze, tradycyjne, alpejskie miasteczko położone nad jeziorem Zellersee, znany kurort wypoczynkowo-narciarski, przejazd do wysokogórskich zbiorników – zapory na Stausen– dwa sztucznie spiętrzone zbiorniki wodne, do których dojeżdża się największą, otwartą ukośną kolejką linową, następnie na miejsce zwiedzania dowożą specjalne autobusy, zapory położone sa na wysokości ponad 1600 m n.p.m., spiętrzona woda wykorzystywana jest do produkcji energii elektrycznej, mozliwość obejścia pieszo dookoła zbiornika wodnego,

powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg

VI dzień - śniadanie + prowiant, wykwaterowanie, wyjazd do Polski, na trasie do wyboru:

 • zwiedzanie Salzburga (Stare Miasto - Katedra Św. Ruprechta, Kościół Św. Piotra ze starochrześcijańskimi katakumbami, wejście na Górę Hunicką z twierdzą Hohensalzburg - panorama miasta, przechadzka śladami Mozarta m.in. Dom Mozarta, jego pomnik, spacer po ogrodach arcybiskupa Mirabell)

 • zwiedzanie Monachium - zwiedzanie stolicy Bawarii - m.in.: Stare Miasto, Marienplatz, Stary i Nowy Ratusz, Katedra NMP, Kościół Św. Piotra (wszystkie obiekty z zewnątrz).

Po zwiedzaniu wyjazd do Polski.

VII dzień - przyjazd do Polski we wczesnych godzinach rannych.

 

Termin : 7 dniowe – IV-VI oraz IX-X 2022

Cena: 1.680 zł/os (grupa min. 42 osób + 4 opiekunów bezpłatnie)

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem LUX (Katowice, Kraków, Bielsko-Białą, za dopłatą z innych miast Polski)

 • opłaty wjazdowe i parkingowe

 • 4 noclegi w hotelu

 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg programu

 • opiekę pilota na całą trasę

 • nieodpłatne świadczenia dla kadry wychowawczej

 • wycieczki wg programu

 • ubezpieczenie NNW (do 10.000 zł/os) i KL (do 40.000 zł/os)

 • składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników - około 80-100 EURO/os

 

Austria - SalzburgerLand - 7 dni


Notice: Undefined offset: 1 in /var/www/vhosts/polantravel.qlc.pl/nowastrona/template3.php on line 170

Banery

Zima

Lato

Zagranica

Polska

Parki Rozrywki

  Pielgrzymki

   turyści indywidualni

    Wyjazdy firmowe

     Festiwale / Koncerty

      Wycieczki egzotyczne

       Pozostałe informacje

       Filtry

       BON TURYSTYCZNY

        Polecamy

         Banery

         1

         Banery-p4

         p4

         Austria - SalzburgerLand - 7 dni

         wypoczynek dzieci

         BIURO PODRÓŻY POLAN TRAVEL 

         ul.11 Listopada 60-62
         43-300 Bielsko-Biała
         tel./fax: (033) 811-95-50 do 52

         biuropodrozy@polan-travel.com.pl

         NIP 725 000 88 22

         Konto w ALIOR BANK: 04 2490 0005 0000 4530 1631 8126

         POLAN TRAVEL - przedstawicielstwo na Ukrainie
         Biuro Podróży TUREX Kijów
         ТОВ "ТУРЕКС"
         03150, Україна, м.Київ, 
         вул. Антоновича 91/14,

         тел. +38 044 206 07 97
         e-mail: inna@turex.com.ua