::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Wycieczka "Norweskie fiordy" Oslo, Bergen, Kopenhaga 2019

I dzień - wyjazd , Szczecin

Wyjazd z Polski w godz. rannych, przejazd do Szczecina.

Przyjazd wieczorem , zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym, obiadokolacja, nocleg.

II dzień - cd podróży do Norwegii

Śniadanie + prowiant, wyjazd ze Szczecina do Niemiec, przyjazd do Rostocku, spacer po mieście, zaokrętowanie na prom, wypłyniecie z Rostocku o godz.15.30 rejs do Szwecji do portu Trelleborg ( przypłynięcie ok godz.21.30), dalsza nocna podróż autokarem do Norwegii.

III dzień - OSLO Przyjazd do Oslo przez most Svinesund, zwiedzanie m.in.: Park Vigelanda, Kon Tiki lub Muzeum Łodzi Wikingów, ratusz - miejsce wręczania Pokojowej Nagrody Nobla, z zewnatrz skocznia narciarska Holmenkollen, następnie przejazd w okolice Laerdal nad Sognefjordem - zakwaterowanie w motelu obiadokolacja, nocleg .

IV dzień - Kolej Flam, rejs, lodowiec Śniadanie, przejazd słynna koleją UNESCO z Flam do Myrdal najpiękniejszą trasą kolejową w Skandynawii, następnie rejs statkiem 1.5 godz. z Flam do najdłuższego na świecie Sognefjordu. Po zakończeniu rejsu wycieczka pod lodowiec Jostedal, spacer do jęzora lodowcowego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

V dzień- BERGEN Śniadanie, całodzienna wycieczka do Bergen - "stolicy fiordów", (przejazd najdłuższym w Skandynawii 17 km tunelem ) zwiedzanie miasta : dzielnica Bryggen, wyjazd kolejką na szczyt Urliken - panorama fiordów, powrót do Laerdal na nocleg, obiadokolacja.

VI dzień- Laerdal, Stavkirke Borgund -śniadanie, zwiedzanie Laerdal - Stare Miasto, Centrum Łososia Norweskiego obiad + prowiant, wyjazd z Laerdal, po drodze zwiedzanie Borgund (tradycyjny norweski drewniany kościół Stavkirke), nocny przejazd do Danii.

VII dzień- KOPENHAGA - godz. przyjazd do Helsingborga, przeprawa promowa na drugi duński brzeg Sundu do miasta Helsingor, przyjazd do Kopenhagi - 9 godzinny postój autokaru, zwiedzanie : pomnik syrenki , fontanna bogini Gefion, twierdza Kastellet, Pałac Królewski Amalienborg, Nowy Port - Nyhavn, rejs tramwajem wodnym po kanałach, Plac Ratuszowy, centralna ulica Stroget, czas wolny - możliwość wejścia do Muzeum Figur Woskowych , wyjazd do Polski ok. 14.00, na trasie przeprawa promowa z Gedser (18.00 ) do Rostocku -(godz. 19-40), przejazd do Szczecina, obiadokolacja, nocleg.

VIII dzień- powrót, zakończenie imprezy -śniadanie wyjazd do ......, przyjazd w godzinach wieczornych

Uwaga ! Zastrzegamy możliwość zmiany kolejności realizacji poszczególnych punktów programu.

Cena: 1.740-zł/os

(8 dni) grupa min 42 osoby

Cena obejmuje :

  • autokar LUX na całą trasę

  • pilota na całą trasę

  • promy na przeprawach międzynarodowych Rostock - Trelleborg/ Helsingborg - Helsingor oraz Gedser - Rostock - miejsca pokładowe

  • posiłki w Norwegii : 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad i 1 prowiant (nie oferujemy innych posiłków w czasie przejazdów)

  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje w Polsce + 1 prowiant( Szczecin )

  • zakwaterowanie : 3 noclegi w Norwegii - motel, pokoje 2 osobowe dla kadry i 3 osobowe dla młodzieży - wszystkie z łazienkami- pościel w cenie

  • zakwaterowanie w Polsce , 2 noclegi - schronisko młodzieżowe w Szczecinie -pokoje 2-6 osobowe. Węzły sanitarne na pietrach.

  • ubezpieczenie TU Gothaer NNW ( do 10.000 PLZ) i KL ( do 40.000 PLZ)

Cena nie obejmuje :

  • biletów wstępu do obiektów turystycznych i 2 lokalnych przepraw promowych w Norwegii (na ten cel należy posiadać ok. 800 NOK + 100 DKK w Kopenhadze)

 

Organizator

Biuro podróży Polan Travel Bielsko - Biała

biuropodrozy@polan-travel.com.pl

tel 33 81 19 550

www.polan-travel.com.pl