::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Zielona szkoła Przyjezierze
Szlak Piastowski, Romański, Kujawy, Łódź

Przyjezierze - Województwo kujawsko-pomorskie
Przyjezierze położone jest na Szlaku Piastowskim w obszarze krajobrazu chronionego w kompleksie Lasów Miradzkich nad jeziorem Ostrowskim i ze względu na swój mikroklimat jest uroczym zakątkiem Kujaw.
Zakwaterowanie : ośrodek wypoczynkowy usytuowany jest w samym centrum Przyjezierza przy letnim deptaku, pokoj 2,3,4,5 osobowe, z łazienkami i WC, balkonem. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do gry w siatkówkę, piłkę koszykową, stół do ping-ponga, piłkarzyki oraz inne gry zręcznościowe. Profesjonalna sala do tańca z lustrami, własny parking, miejsca do grillowania oraz plac zabaw dla dzieci starszych, jak i dla dzieci do lat 7.
 Na trasie program integracyjny w Łodzi - wybrane atrakcje - Plenery z filmu "Ziemia Obiecana",.plenery serialowego filmu "Komisarz Alex", zabawa w "Experymentarium" Interaktywnym Centrum Nauki ("Łódzkie Centrum Kopernik"), zwiedzanie Muzeum Fabryki. Spacer po ulicy Piotrkowskiej - na trasie Ratusz, pomnik T. Kościuszko, Ławeczka Fabrykantów, Fortepian Rubinsteina, Aleja gwiazd, Ławeczka Tuwima, spektakl w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym lub zwiedzanie "Muzeum Studia Animacji Filmowej Semafor.

Wyżywienie : śniadania i obiadokolacje

Dojazd : autokar LUX

Terminy : 7 dni - 2019 
kwiecień, maj , czerwiec (do 22.06.2019)

Cena: od 940-zł/os - dzieci do 15 lat
Cena: od 990 zł/os - młodzież powyżej 16 lat

grupa min 40 os. płatnych + 3 opiekunów nieodpłatnie

Program wycieczki realizowane z pilotem-przewodnikiem :
korzystanie z infrastruktury na miejscu
gry, zabawy

Program wyjazdu:

I dzień -
Wyjazd. Na trasie "Szlak Romański":
- Sulejów (Zespół klasztorny opactwa cysterskiego)
- Inwłódz (ruiny zamku Kazimierza Wielkiego)
- Tum (Kolegiata Romańska)
zakwaterowani w ośrodku w Przyjezierzu. Obiadokolacja i nocleg.

II dzień -
śniadanie - odpoczynek nad jeziorem - zajęcia własne -obiadokolacja , nocleg.

III dzień -
Przejazd do Torunia (Starówka, Krzywa Wieża, mury i bramy obronne, Dom Kopernika, Katedra św. Jana, Rynek Staromiejski, ratusz), a następnie do Ciechocinka (Park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych)
nocleg.

IV dzień
wycieczka na Szlak Piastowski
Gniezno (Katedra Gnieźnieńska wraz z Wzgórzem Lecha, Drzwi Gnieźnieńskie, Kolegiata wraz z Kościołem świętego Jerzego. Stary Ratusz z Rynkiem)
Ostrów Lednicki ( Muzeum Pierwszych Piastów, Mały Skansen)
Pobiedziska ("Wielkopolska w miniaturze")
nocleg

V dzień -
wycieczka na Slak Piastowski :
Biskupin (osada prasłowiańska-rezerwat archeologiczny)
Kruszwica (kolegiata romańska, Mysia Wieża)
Strzelno (kościół św.Trójcy)
nocleg

VI dzień -
Powrót, na trasie Łódź (Pałac Poznańskiego - "Wersal fabrykancki" , spacer ulica Piotrkowską - "Ławeczka fabrykantów", "Ławeczka Tuwima", "Fortepian Rubinsteina , Łódzka Szkoła Filmowa- zabytkowe secesyjne kamienice, Łódź filmowa "Holly-Łódź" , Muzeum Kinematografii - "Stare kino"- plakaty, sprzęt filmowy, plenery znanych produkcji, studio filmów SEMAFOR Kompleks mieszkalno - przemysłowy K. Scheiblera "Księży Młyn"- kandydat do listy UNESCO, Katedry dwóch wyznań skansen architektury przemysłowej)
zakończenie imprezy.