::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Włochy - Zielona szkoła

ADRIATYCKA RIVIERA,TOSKANIA, LIGURIA
Rimini, Ravenna, Wenecja, Padwa, San Marino, San Leo, Mirabilandia, Florencja, Piza, Lucca, Cinque Terre.

I dzień
Wyjazd z Polski  przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię.

II dzień
przyjazdu do Mogliano Veneto, przesiadka na pociąg do Wenecji - Bazylika Św. Marka, Plac Św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto, Canale Grande. Następnie przejazd do Padwy (również pociągiem), zwiedzanie Bazylika Św. Antoniego, Opactwo Santa Gustina, najstarszy Uniwersytet. Przyjazd do Rimini, zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

III dzień
Śniadanie, odpoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

IV dzień
Śniadanie, wycieczka do Ravenny - kościół Św. Franciszka, Baptysterium Ariańskie, Grobowiec Dantego, Plac Narodowy, powrót do Rimini, plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

V dzień
Śniadanie, całodzienna zabawa w Mirabilandi - najpopularniejszego parku rozrywki we Włoszech, powrót na obiadokolacje, nocleg.

VI dzień
Śniadanie, wycieczka do San Marino - najstarszej i najmniejszej republika świata., następnie do średniowiecznego miasta twierdzy San Leo oraz do Cesenatico - spacer wzdłuż starego kanału portowego z zabytkowymi żaglowcami.obiadokolacja,  przejazd na wieczorny program  do Mirabilandi, obiadokolacja, nocleg.

VII dzień
Śniadanie, wyjazd do Florencji - Kościół Santa Croce, Katedra, Plazza dalla Signoria, Palazzo, Vecchio, Uffizi, Ponte Vecchio, panorama miasta z placu Michała Anioła, obiadokolacja, nocleg w hotelu w okolicach Pistoia.

VIII dzień
Śniadanie, wyjazd do Pizy ( Krzywa wieża)  i następnie do miasta Lukka ( "miasto 100 kościołów", miejsce urodzenia G. Pucciniego, wały obronne, romańskie kościoły San Michele, San Frediano i Duomo) . Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pistoia.

IX dzień
Śniadanie + prowiant, wyjazd do La Spezia w okolicach Cinque Terre ( 9-godzinny postój  autokaru). Zwiedzanie Cinque Terre transfery pociągami ( 5 malowniczych ziem-miasteczek , położonych w północno -zachodniej części Italii, w regionie zwanym Ligurią. Całe Cinque Terre należy do parku narodowego i jest na liście światowych zabytków UNESCO.
Wyjątkowe środowisko, jedyna na świecie, stworzone przez wybrzeża i morskie urwiska z zatokami i małymi plażami, tysiące kilometrów murków sygnalizujących granice między polami uprawnymi winorośli, charakterystyczna wiejskość, średniowieczne osady, sanktuaria, widokowe ścieżki nadmorskie, Cinque Terre zostały uznane przez UNESCO, Własnością światową ludzkości' w roku 1997 i dziś stanowią Park Narodowy i Chronioną Strefę Morską. Cinque Terre to pięć małych miasteczek usadowionych na skałach, jedyne pięć miasteczek na świecie, gdzie mieszkańcy pracując przez wieku dali radę przekształcić mało urodzajny teren w wioski morskie, bogate w płodne tarasy, pełne życiodajnych roślin takich jak drzewa oliwkowe i winorośli). Za dopłatą 12 euro/os obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

X dzień
Powrót do Polski około południa.

CENA: 1350- zł/os*

CENA: 1280- zł/os*- cena promocyjna dla wycieczek na 2017 zamówionych do 30.11.2016

(grupa 42 os płatne + 4 osoby nieodpłatnie)
+ koszty programowe - bilety wstępu wjazdy do miast, komunikacja miejska ok. 50-60 Euro/os.

Cena obejmuje :
-  przejazd autokarem LUX -*- wyjazdy skalkulowane są z obszarów Polski Południowej - region Katowic i Krakowa - dla grup z innych regionów Polski sporządzana jest odrębna kalkulacja. 
- 5 noclegów w apartamentowcu w Rimini - Miramare 300 metrów od piaszczystej plaży, apartamenty trzypokojowe ( 2 sypialnie i salon ) dla 5, 6-7 osobowych z łazienką i kuchnią z wyposażeniem : naczynia , sztućce, lodówka
- 2 noclegi w Toskanii w hotelu 2* - pokoje 2,3,4 osobowe z łazienkami.
- wyżywienie : 7 śniadań w formie bufetu, 7 obiadokolacji, 1 prowiant na drogę powrotną
- polisa PZU NNW( do 10.000 plz) i KL( do 40.000 plz)
- opiekę pilota na cała trasę ( nie oprowadza w miejscach zastrzeżonych dla lokalnych przewodników)
- wycieczki wg programu z pilotem ( kolejność zwiedzania może ulec zmianie).


Cena nie obejmuje :
-kosztów wstępów , kolejek podmiejskich lub check pointów i tramwaju wodnego w Wenecji - płatne dodatkowo na miejscu - kwota ok. 40  - 50 Euro /os w zależności od wybranego programu.

 

Zobacz inne oferty zielonych szkół