::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

ZIELONA SZKOŁA SYCYLIA

Ośrodek wypoczynkowy w Calanovella - apartamenty 3 pokojowe - z pokojami 2 osobowymi, kuchnia, łazienka. W ośrodku znajdują się m.in. bar, dyskoteka, boisko

 

 

 

 

 

 


 
Zakwaterowanie -  apartamenty 4-6 osobowe, każdy apartament składa się z pokoju gościnnego z aneksem jadalnym, dwoma sfami dwuosobowymi, łazienką (WC, prysznic)
                               
Wyżywienie -  3 posiłki dziennie -śniadania , obiad , kolacja (na czas wycieczek całodniowych suchy prowiant zamiast obiadu)

Dojazd - autokar o podwyższonym standardzie

Program -
1 dzień - wyjazd z Polski do Rzymu (non stop)
2 dzień - przyjazd do *Rzymu*, całodzienne zwiedzanie (konieczny 9-godzinny postój autokaru) do wyboru zamiast Rzymu inne miejsca : np rejs na wyspę Elba, Florencja, Padwa i Wenecja dalsza podróż na Sycylię.
3 - 10 dzień - pobyt na Sycylii ,w tym wycieczki:
- Taormina - zwiedzanie teatru grecko- rzymskiego, spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej, Katedra św. Katarzyny, Palazzo Corvaja
- Etna - wjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry, powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty)
- Syrakuz: założone w VIII w. p.n.e przez Greków miasto może poszczycić się niebanalną historią i rolą jaką niegdyś odgrywało w Europie. Do dziś stanowi jedno z ciekawszych i piękniejszych miejsc na Sycylii. Dlatego też niepowtarzalną okazją będzie możliwość zwiedzania: Teatru Greckiego z V w. p.n.e, oryginalnych ogrodów wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą (Ucho Dionizosa); katedry, która za barokową fasadą kryje świątynie z V w. p.n.e. oraz pobliskich fontann: Ciane i Aretuzy
11 dzień - alternatywnie: dalsze zwiedzanie Rzymu lub zwiedzanie Herkulanum i Neapolu lub rejs na Capri   (konieczny 9-godz. postój autokaru)
12 dzień - powrót do Polski

Terminy - 12 dniowe od kwietnia do 15 czerwca 2017 oraz od 16 września do października 2017

Cena: 1680-zł

( grupa min 42 osób płatnych + 3 opiekunów nieodpłatnie)


Kalkulacja sporządzona na wyjazdy z okolic Katowic i Krakowa - dopłata  za podstawienie autokaru i wyjazdy z innych miast i  regionów
Tarnów Częstochowa,  Opole - dopłata   50-zł/os
Łódź Wrocław, Warszawa Poznań - dopłata 100-zł/os
Gdańsk  Szczecin, Olsztyn - dopłata 160-zł/os 

Główne atrakcje poszczególnych miejsc:

 • Taormina - teatr grecko- rzymski, Brama Messyńska, Brama Katańska, Katedra św. Katarzyny, Palazzo Corvaja

 • Syrakuzy - założone w VIII w. p.n.e przez Greków, jedno z najpiękniejszych miejsc na Sycylii, Atrakcje: Teatr Grecki z V w. p.n.e, oryginalne ogrody wśród skał dawnych kamieniołomów wraz z pobliską grotą (Ucho Dionizosa); katedra, która za barokową fasadą kryje świątynie z V w. p.n.e., fontanny: Ciane i Aretuzy

 • Agrigento - ośrodek handlowy i turystyczny. Główne zabytki: dobrze zachowane świątynie greckie (VI i V w. p.n.e). Rzymskie grobowce i ruiny domów (II-I w. p.n.e.). Kościoły (XII-XIV w.) i katedra (XIII-XV w.)

 • Katania - jedno z bardziej fascynujących miast Sycylii, na którym burzliwa historia odcisnęła piętno widoczne zarówno w wyglądzie, jak i w atmosferze, jaka panuje w mieście. Zwiedzanie obejmuje: Piazza Duomo z Katedrą św. Agaty oraz fontanną słonia, Castello Ursino- twierdzę obronną z XII wieku, ruiny teatru greckiego i rzymskiego amfiteatru; Etna - wjazd autokarem na wysokość 1915 m, spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych kraterów o nazwie Sylwestry, powstałych w wyniku erupcji wulkanu w 2001 roku (należy zabrać ze sobą ciepłą odzież oraz wygodne buty)

 • Wyspy Liparyjskie - Jedna z największych atrakcji regionu - rejs statkiem na Wyspy Eolskie. Archipelag ten zwany jest również Wyspami Eolskimi, tworzy go 7 większych wysp oraz szereg malutkich wysepek i skał. Rejs z postojem na trzech najbardziej znanych wyspach archipelagu: Lipari (największa z wysp, oferuje możliwość zwiedzania, spacerów, zakupów i niesamowity klimat wąziutkich uliczek, ukwieconych balkonów), Vulcano (na której można zażywać kąpieli w ciepłych błotach siarkowych oraz kąpieli morskich, m.in. na plaży z gejzerami) i Stromboli (zarówno wyspa, jak i najbardziej aktywny wulkan Europy - średnio co 15 minut ma erupcję)

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem
 •  noclegów w apartamentach
 • wyżywienie 3 x dziennie (7 X śniadanie, 7 X lunch lub prowiant, 8 X obiadokolacja )
 • opiekę pilota na cała trasę
 • ubezpieczenie PZU Voyager NNW (do 2.000 Euro)  i KL ( do 10.000 Euro )
 • wycieczki w cenie imprezy

Cena nie obejmuje:

 • wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 50 euro)
 • wyżywienia na czas podróży z wyjątkiem prowiantu na drogę powrotną