::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 


ZIELONA SZKOŁA w Austrii (Karyntia, Styria)

Karyntia - Kraj Związkowy Austrii położony przy granicy ze Słowenią i Włochami słynący z pięknych alpejskich krajobrazów i ponad 100 różnorodnych tras turystycznych . W Karyntii znajdują się 2 Parki Narodowe, 35 Krajobrazowych oraz 75 Rezerwatów Przyrody.

Treffen - popularny kurort w Karyntii, rejon ten dzięki doskonałej infrastrukturze, bogatej sieci wyciągów i tras zjazdowych jest doskonałym miejscem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników sportów zimowych.

Zakwaterowanie - hotel położony 1520 m n.p.m. Do dyspozycji gości znajdują się: sala wykładowa wyposażona w sprzęt multimedialny, sauna, świetlica, sala kominkowa, mini kino, kawiarenka internetowa, bilard, dart, tenis stołowy, trambambula, bar, dyskoteka, plac zabaw dla dzieci, oraz miejsce na ognisko i grillowanie.

Pokoje 2,3,4 i 5 osobowe
- większość pokoi z tarasem widokowym na panoramę Alp i jezioro Ossiacher See, pokoje z łazienka oraz TV-sat (także z polskimi programami), dostęp do WiFi

Wyżywienie - na miejscu w pensjonacie - śniadania (bufet szwedzki), obiadokolacje (2 dania)
- pierwsze świadczenie - obiadokolacja w dniu przyjazdu
- ostatnie świadczenie - śniadanie + prowiant w dniu wyjazdu

Transport: autokar LUX (barek, TV, klimatyzacja, WC)

Cena: 990 zł

grupa min 40 os. + 3 opiekunów nieodpłatnie
+ 20-30 Euro na koszty programowe ( bilety wstępu i lokalni przewodnicy )

Terminy : 8 dniowe - 5 noclegów z wyżywieniem wg programu .

Program wyjazdu:

1 dzień
Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych

2 dzień-program do wyboru w wariancie A lub B :
A/ przejazd odcinkiem jednej z najpiękniejszych europejskich tras kolejowych Semmering do Glocknitz - www.semmering.at - 41-kilometrowa alpejska linia kolejowa, zbudowana w latach 1848-54. Niezwykle widokowy odcinek trasy Wiedeń-Triest liczy 15 tuneli od 14 do 1400 m długości, wydrążonych w skałach i 16 wiaduktów nad przełęczami o łącznej długości 276 m, przejazd odcinkiem tej kolei. Kolei wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

B/ zwiedzanie stolicy Styrii miasta Graz : Wieża zegarowa, wjazd kolejką na górę zamkową - Schlossberg, Stare Miasto, Ratusz

Przyjazd, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w hotelu k/ Villach.


3 dzień
Śniadanie, następnie wyjazd na Trasę Alpejską "Malta" - Poprzez wzgórze wodospadów, ciągnie się 14.4 kilometrów. Podróżując wzdłuż niej, napotykamy wiele interesujących miejsc jak np. Park Krajobrazowy Malta Watergame. Na wysokości 1.933 metrów powyżej poziomu morza znajduję się najwyższa zapora wodna w Austrii - Kolbeinsperre z nowo wybudowanym SKYWALK'iem pozwalającym na podziwianie wspaniałego widoku 200 m w dół. Następnie zwiedzanie Muzeum Kultury Ludowej, - Zamek Porcia oferuje ponad 1001 możliwości by pomóc zwiedzającym zrozumieć i doświadczyć niegdysiejszej kultury (dwa piętra). Muzeum Kultury Ludowej, ze swoimi 47 częściami podzielonymi tematycznie stanowi jedno z największych takich obiektów w rejonie Alp. Powrót na obiadokolację i nocleg do miejsca zakwaterowania.

4 dzień
Śniadanie, odpoczynek w miejscowości zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wyjazd kolejką górską na Reisseck, piesza wycieczka do wąwozu Raggaschlucht, zwiedzanie Muzeum Porsche w Gmund.
Powrót na obiadokolację i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd trasą Nockalmstrasse - trasa ma 35 kilometrów i przebiega przez góry o wybitnych walorach przyrodniczych. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, wyjazd do Klagenfurtu na zwiedzanie Parku Miniatur " MINIMUNDUS",  możliwość wjazdu na Pyramidenkogel, wieżę widokową - Najpiękniejszy punkt widokowy w Karyntii. Z wysokości 905 metrów można podziwiać niezwykłą panoramę miasta oraz jezior Worthersee, Keutschach - wzgórze czterech jezior)

Nocny przejazd do Polski.

8 dzień
Powrót do Polski i zakończenie imprezy.

 

Zobacz inne oferty zielonych szkół