::: ZIELONE SZKOŁY:::
   

 

Zielona Szkoła - Szkocja, Londyn, Belgia

Dzień I
- wyjazd z Polskido Belgii ok. 14.00.

Dzień II
-przyjazd do Belgii w godzinach rannych, 9- cio godzinny postój autokaru , do wyboru :
A/ zwiedzanie Brukseli: Stare Miasto, Katedra, Manneken Pis (figurka z brązu przedstawiająca nagiego, "siusiajacego" chłopca), Pałac Królewski oraz ewentualnie przejazd metrem do "Atomium" i parku rozrywki "Europa w miniaturze".
B/ zwiedzanie Gandawy (miasta urodzenia Karola V- cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego): Stare Miasto, Twierdza Gravensteen, a
następnie Bruggii zwanej "Flamandzką Wenecją" - spacer po Starym Mieście, plac Burg, bazylika Św. Krwi, Ratusz. Przejazd pociągiem z Gandawy do Brugii, (6 euro/osoba) , a następnie autokarem do Calais, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III
- Śniadanie i prowiant na następny dzień. O godz. 6.30 wyjazd do Londynu (9 godzin postoju autokaru), nocny przejazd do Szkocji.

Dzień IV
- przyjazd do Glasgow, zwiedzanie: Katedry, Muzeum Religii i Sztuki Sakralnej, które
odkrywa znaczenie religii w życiu ludzi z całego świata i z różnych epok,
George Square - wizytówki dzielnicy wiktoriańskiej, Dzielnicy Uniwersyteckiej,
przejazd do Stirling dawnej stolicy Szkocji, ulubionej siedziby Stuartów, zakwaterowanie w Setton Sands, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień V
- śniadanie, całodniowa wycieczka do Southern Uplands, 3 zamki Kelso, Floors Castle, którego eleganckie sale mieszczą niecodzienną kolekcje mebli niemieckich, włoskich i francuskich, Melrose Abbey, niekdyś najwieksze i najbogatsze opactwo regionu, obiadokolacja i nocleg .

Dzień VI
-śniadanie, całodniowe zwiedzanie na trasie Edynburga, miasta słynącego z licznych dorocznych imprez i festiwali
oraz - Tantalion Castle, powrót do Seton Sands na obiadokolację i nocleg.

Dzień VII - Highlands

Wyjazd o godzinie 6:00, śniadanie na trasie, wjazd do Highlands punkt widokowy Queens View. Następnie zwiedzanie Blair Castle, zamku który jest siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie - Atholl Highlanders. Spacer po Blair Castle Gardens, parku założonym na początku XVIII w. Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, spotkanie i zdjęcie z potworem, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle, zbudowanego na siedlisku Piktów- film o historii zamku. Dalsza podróż do Fort William, leżącego u podnóża najwyższej góry Wielkiej Brytanii - Ben Nevis 1344 m.npm. Zwiedzanie "Schodów Neptuna" - śluz na Kanale Kaledońskim. Kolacja w formie pikniku w plenerze w dolinie Glen Coe, powrót około godziny 23:00 do Seton Sands na nocleg.

Dzień VIII - śniadanie, wyjazd ok. godz. 11.00 do Yorku, zwiedzanie: Starówki, słynnej katedry, Narodowego Muzeum Kolejnictwa, odwiedzanego przez średnio 744 000 turystów rocznie, obiadokolacja i nocleg na północ od Londynu.

Dzień IX
- śniadanie, przyjazd do Londynu ( 9- cio godzinne zwiedzanie bez autokaru ), wieczorem dalsza podróż do Polski.

Dzień X
-powrót do Polski, na trasie gorący posiłek

CENA: 1.800- zł

(przy grupie min. 40 osobowej + 4 wychowawców )

Wiek uczestników - min. 14 lat

Cena obejmuje:
- przejazd autokarem lux,
- przejazd Eurotunelem
- 4 noclegi w Szkocji w Centrum Wakacyjnym w okolicach Edynburga
- 1 nocleg w Anglii, 1 we Francji -pokoje z łazienkami
- 2 śniadania i 2 obiadokolacje
- w Szkocji wyżywienie 2 x dziennie - kuchnia polska samoobsługowa
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW i KL
- wycieczki w cenie imprezy wg programu

Cena nie obejmuje kosztów:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 GBP