Wycieczka na BIAŁORUŚ

bez wizy Grodno- Kanał Augustowski

Na Podlasie i Szlak Tatarski

"Polskim Pendolino"

Dojazd do Białegostoku pociągiem . Dalej autokarem.

Tykocin - uroczego podlaskie miasteczko z brukowanymi uliczkami i tradycyjną zabudową, zwiedzanie zamku i synagogi, Biebrzański Park Narodowy -wieża widokowa na rozlewisko- obserwacje flory i fauny. Zwiedzanie twierdzy Osowiec.

Grodno- zwiedzanie : Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz wojskowy z Krzyżem Katyńskim oraz cmentarza katolickiego z kwaterą żołnierzy poległych w latach 1919-1920 i grobowcem Elizy Orzeszkowej, cerkiew prawosławna św. Borysa i św. Gleba na Kołoży. Przejazd nad białoruską część KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO - perły wśród szlaków wodnych Europy. W najbliższym sąsiedztwie Kanału znajdują się ruiny słynnej linii Mołotowa - pasa umocnień rosyjskich ciągnących się wzdłuż granicy z Niemcami wytyczonej po podziale Polski dokonanym przez okupantów w 1939 r

Supraśl- klasztor i cerkiew Bazylianów oraz Bohoników -meczet i mizar i Sokółka, Białystok : Pałac Branickich z parkiem w stylu francuskim -obecnie siedzibą Uniwersytetu Medycznego, ulica Lipowa kościół Farny, ulica Warszawska Kościół św. Rocha z 83- metrową wieżą, Cerkiew Katedralna św. Mikołaja z uznawanym za cudowny obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Ratusz z fontanną , Rynek, cerkiew św. Ducha ( największa w Polsce).

CENA:

od 780 zł

(grupa 45 os)

+ koszty lokalnych przewodników, biletów wstępu i voucheru białoruskiego