::: Wycieczki krajowe 2 dniowe:::
   

 

Łodź i okolice

Safari Park Borysew (zoopark na dużej przestrzeni), Uniejów (zamek, nowy kompleks basenów termalnych ) + do wyboru jedna z tras

W Łodzi : Pałace Ziemi obiecanej :  Pałace Poznańskiego "Łódzki Wersal", Centrum Handlowo-Rozrywkowe "Manufaktura" - "Muzeum Fabryki ", ulica Piotrkowska, pałace i secesyjne kamienice, ławeczka Rubinsteina, Muzeum Kinematografii, rezydencja z osadą Scheiblera "Księży młyn"- (kandydat na listę UNESCO ) + trasa do wyboru - wariant A lub B:

A/ Safari Park Borysew (zoopark na dużej przestrzeni), Uniejów (zamek, kompleks basenów termalnych) 

B/ Dolna Pilicy - okolice Bełchatowa
Żłobnica
- taras widokowy na bełchatowską odkrywkę węgla brunatnego, kominy oraz obiekty elektrowni - największa na świecie elektrownia opalana węglem brunatnym - widok na "Największą dziurę w Europie". Bełchatów : zwiedzanie wystawy Giganty Mocy w Centrum Kultury w Bełchatowie (interaktywna edukacyjna ekspozycja pokazująca proces wytwarzania energii elektrycznej, maszyny wydobywające węgiel brunatny oraz wystawy węgla brunatnego pod różnymi postaciami), zwiedzanie Grot Nagórzyckich - piaskowcowych jaskiń wydrążonych w skałach,  spacer do rezerwatu przyrody, "Niebieskie Źródła"- jedno z najpiękniejszych zjawisk przyrodniczych - rezerwatu krajobrazowo - wodnego w tym jedynych w Polsce "Błękitnych wywierzysk". Jezioro Sulejowskie powstałe na rzece Pilicy, Konewka-zwiedzanie bunkra-schronu kolejowego o długości 380- metrów - drugiego największego w Polsce.
Spacer po Spale - w jej okolicach odbywały się polowania, w których uczestniczyli królowie polscy, carowie rosyjscy i prezydenci Polski Międzywojennej. Spacer parkiem w którym znajdują się liczne pomniki przyrody, zwiedzanie z zewnątrz starego myśliwskiego pałacyku, pomnik żubra.


cena:

od 225 zł

Koszty programowe: 50 - 80 zł

CENA dotyczy sezonu wycieczkowego 2019 - grup min 40 osobowych , wyjazdów z Bielska-Białej i miejscowości położonych do 80 km od Bielska-Białej. Dla mniejszych grup oraz wycieczek organizowanych dla klientów z innych miast i regionów sporządzana jest indywidualna kalkulacja. Opiekunowie grup szkolnych uczestniczą w wycieczkach nieodpłatnie.